ATRAKCJE

JAZDA KONNA

W naszym Ośrodku Jeździeckim prowadzimy jazdy rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasi jeźdźcy szkolą się pod bacznym okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów jeździectwa. Jazdy prowadzone są na kucach oraz dużych koniach. W celu umówienia jazdy konnej prosimy o kontakt pod numerem 661 612 520.

Zobacz ofertę

PLAC ZABAW DLA DZIECI

SESJE ZDJĘCIOWE

Oferujemy Państwu możliwość realizacji przepięknych sesji zdjęciowych w naszym Ośrodku, w towarzystwie koni, w otoczeniu lasów. Taka sesja będzie z pewnością niezapomnianą i bardzo wyjątkową pamiątką.

Nasze sesje organizujemy kompleksowo – z przygotowaniem koni, pleneru oraz zamówieniem fotografa doświadczonego w pracy z końmi.

Zapraszamy do zamawiania sesji zaręczynowych, ślubnych, komunijnych, czy urodzinowych.

Pytania dotycząc sesji prosimy kierować pod numer telefonu:
518 320 349 lub mailowo: joanna.bialylas@gmail.com

WINNICA SILESIAN

Tuż za Białym Lasem, we wsi Bagieniec, znajduje się wspaniała Winnica Silesian. Można od nas do niej dotrzeć spacerem w niecałe pół godziny. Warto tutaj zajrzeć, aby spróbować lokalnych win. Z pewnością można zakochać się w ich smaku! Strona winnicy

WIERZBNA

Nasz Ośrodek leży w jednej z najstarszych wsi w Polsce – pierwsze ślady osadnictwa datowane są na wiek IX. Więcej na temat historii tego miejsca znajdziecie TUTAJ. Wśród najciekawszych atrakcji Wierzbnej znajdują się krzyże pokutne, ruiny klasztoru cysterskiego oraz szańce.

ŚWIDNICA

Świdnica, odegła od naszego Ośrodka o zaledwie 5 km, zwana jest Małym Krakowem – a to ze względu na jej niezwykle urokliwy Rynek. Warto ją odwiedzić, ponieważ miasto to oferuje szereg atrakcji turystycznych – wiele z nich znajdziecie na stronie Urzędu Miasta: Katedra, Kościół Pokoju, czy Muzeum Dawnego Kupiectwa.

ZAMEK KSIĄŻ

To prawdziwa perła Dolnego Śląska, z niesamowitą, barwną historią, związana z postacią pięknej księżnej Daisy von Pless, najdłuższym na świecie sznurem pereł oraz pięknym budynkiem uzdrowiskowym w Szczawnie Zdroju, do którego zjeżdżała śmietanka towarzyska i polityczna początku XX wieku. W Książu można odwiedzić pałac wraz z tarasami oraz przynależącą niegdyś do rodziny Hochbergów palmiarnię. Miłośnicy koni muszą natomiast koniecznie zajrzeć do Stada Ogierów Książ: www.stadoksiaz.pl/kontakt

GÓRY SOWIE

Góry Sowie to pasmo Sudetów Środkowych, które wraz ze swoim najwyższym szczytem – Wielką Sową (1015 m n.p.m.) rozciągają się od Gór Wałbrzyskich aż do Gór Bardzkich. Jest to doskonałe miejsce na wypady o każdej porze roku – oprócz pięknych szlaków pieszych, można znaleźć tu doskonałe szlaki do uprawiania narciarstwa biegowego, jazdy na rowerze, jak i stoki narciarskie. Góry Sowie skrywają także wiele tajemnic związanych z II Wojną Światową oraz budową kompleksu Riese. To prawdziwa gratka dla pasjonatów historii z tego okresu. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na sowiogórskim portalu.

ZALEW MIETKOWSKI

W naszych okolicach nie zabraknie także atrakcji dla fanów sportów wodnych – 20 km od naszego Ośrodka znajduje się Zalew Mietkowski, największe w województwie dolnośląskim jezioro utworzone na rzece Bystrzycy. W miejscowości Borzygniew zlokalizowany jest ośrodek sportów wodnych wraz z bosmanatem, w którym można wypożyczyć kajaki, łodzie wiosłowe i motorowe, rowery wodne, żaglówki, windsurfing czy SUP'y. Krótki rejs po jeździe konnej jest jak najbardziej wskazany! Wypożyczalnia sprzętu wodnego

WYCIECZKI Z PRZEWODNIKIEM SUDECKIM

Jeżeli poszukują Państwo przewodnika, który pomoże Wam odkrywać uroki naszych okolic, to mamy możliwość zorganizowania takiej wycieczki. W tym celu prosimy o kontakt co najmniej 2 tygodnie przed planowaną wizytą w naszym Ośrodku, wraz z informacją, jakie atrakcje chcą Państwo zobaczyć – nasza zaprzyjaźniona przewodniczka zabierze Państwa na zwiedzanie miast, zabytków oraz na górskie szlaki. A potrafi opowiadać o naszych górach jak nikt inny!

Pytania dotycząc przewodnika prosimy kierować pod numer telefonu:
518 320 349 lub mailowo: joanna.bialylas@gmail.com